Gestalten Surf shacks vol. 2

Akce
Neohodnoceno
Značka: Gestalten
1 250 Kč –20 %
Gestalten Surf shacks vol. 2
1 250 Kč –20 % 1 000 Kč
Skladem
Gestalten: Surf Shacks vol. 2. A life dominated by the waves and the tide with a cozy place to pause in between. The second chapter in the Surf Shacks series by Matt Titone illustrates how surfers live both on and offshore.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Surfing is a way of life, one that defines not only where we live, but how we live. Surf Shacks Volume 2 picks up where the first volume left off, exploring homes of surfers, which range from improvised cabins by the beach to penthouse apartments in big coastal cities. In this followup, we meet a fascinating cast of characters from the shores of southern California through to the wild waters of Sri Lanka, Japan and Australia.

Format: 24 × 28 cm

Features: Full color, hardcover, 288 pages

Gestalten je mezinárodní nakladatelství, které spolupracuje s nejzajímavějšími světovými tvůrci a snaží se dokumentovat a předvídat zásadní pohyby v architektuře a interiérech, designu a módě, útěku a mobilitě, cestování, jídle a nápojích, jakož i ve vizuální kultuře.
Gestalten, který zkoumá kreativitu ve všech jejích podobách, je známý a oblíbený miliony lidí po celém světě díky své jedinečné optice napříč tištěnými i digitálními médii. gestalten také vydává ilustrované knihy pro děti prostřednictvím svého imprintu Little gestalten.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz