Osuška Pendleton Jacquard Beach Towel - Diamond Peak

Novinka
Neohodnoceno
Značka: Pendleton
2 100 Kč
Skladem

Naše ručníky Pendleton jsou podle našeho názoru nejlepší na trhu. Přetváříme naše ikonické vzory přikrývek do super velkých ručníků, které jsou ideální na pláž, k bazénu, do vířivky nebo jednoduše do domácnosti. Jsou vyrobeny z žíhaného bavlněného veluru, který je ideálním plátnem pro naše vzory inspirované indiány. Na jedné straně stříhané pro luxusní měkkost, na druhé straně smyčkované pro vynikající absorpci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Materiál: 100% bavlna. Lze prát v pračce. (102 x 178 cm)

Tradice amerického řemesla, kterou před více než 100 lety založila jedna rodina.

V roce 1863 byla cesta po atlantickém pobřeží, překonání Panamského průlivu na oslu a plavba po pobřeží Pacifiku vyčerpávající čtyřměsíční cestou. Pro Thomase Kaye, mladého anglického tkalce, to však byl splněný sen. Byl to starý známý námořník, který se již před lety vydal přes Atlantik, aby pracoval v textilních továrnách na východním pobřeží. Se zdokonalenými dovednostmi se vydal do oblasti s ideálními podmínkami pro chov ovcí a produkci vlny. Místo s mírným počasím a dostatkem vody - nejnovější americký stát Oregon.

Kay pomáhal organizovat druhou oregonskou vlnařskou továrnu v Brownsville, kde dohlížel na tkalcovský provoz. Od založení první vlnařské továrny v Pendletonu v roce 1893 až po navázání obchodních kontaktů s původními americkými komunitami pomáhala Fannie navazovat na odkaz svého otce. Stejně jako její otec předala Fannie v roce 1898 rodinnou tradici svým třem synům. O necelý rok později bylo v provozu nové oddělení na úpravu vlny a začalo se obchodovat s prvními hotovými vlněnými výrobky, čímž byl položen základ společnosti Pendleton Woolen Mills. Tradice vlny a textilních inovací, kterou založil Thomas Kay a jeho rodina, je dnes základem všech výrobků společnosti Pendleton.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz