Pendleton Jacquard Blanket - Big Medicine Oxford

Novinka
Neohodnoceno
Značka: Pendleton
12 000 Kč
Skladem

Deka Pendleton - Big Medicine

Tyto deky Pendleton Big Medicine mají velikost županu, kterou původní obyvatelé Ameriky upřednostňují pro obřadní účely a oblékání jako roucho. Tyto deky se perfektně hodí na manželskou postel, lze je použít na zavěšení na zeď nebo jen tak na zachumlání na pohovku.

Vzácný bílý bizon se vyskytuje pouze jednou za 10 milionů porodů. V roce 1933 se v indiánské rezervaci Flathead v Montaně narodil ve volné přírodě bílý bizon, který dostal jméno "Big Medicine", což odráží jeho posvátnou moc. Mnoho indiánských kmenů považuje návrat bílého bizona za naplnění dávného proroctví a začátek nové éry pro národy i Matku Zemi. Tradice hovořila o příchodu stáda čistých Bílých bizonů. Sedm bizonů na této pokrývce představuje sedm světových stran: Sever, Jih, Východ, Západ, Nahoře, Dole a Uvnitř. Společně symbolizují celistvost pro lidstvo a Zemi. Modlitební trubky znamenají komunikaci lidstva se Stvořitelem. Uprostřed deky, v kruhu života, jsou čtyři ruce představující rozmanité národy světa a nový začátek. Odstíny hnědé a zelené barvy odrážejí přirozenou krásu Matky Země.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Materiál: 82 % čisté panenské vlny/18 % bavlny. Čistí se v čistírně. Vyrobeno v USA. Rozměry: 64" x 80" (163 x 203 cm).

Tradice amerického řemesla, kterou před více než 100 lety založila jedna rodina.

V roce 1863 byla cesta po atlantickém pobřeží, překonání Panamského průlivu na oslu a plavba po pobřeží Pacifiku vyčerpávající čtyřměsíční cestou. Pro Thomase Kaye, mladého anglického tkalce, to však byl splněný sen. Byl to starý známý námořník, který se již před lety vydal přes Atlantik, aby pracoval v textilních továrnách na východním pobřeží. Se zdokonalenými dovednostmi se vydal do oblasti s ideálními podmínkami pro chov ovcí a produkci vlny. Místo s mírným počasím a dostatkem vody - nejnovější americký stát Oregon.

Kay pomáhal organizovat druhou oregonskou vlnařskou továrnu v Brownsville, kde dohlížel na tkalcovský provoz. Od založení první vlnařské továrny v Pendletonu v roce 1893 až po navázání obchodních kontaktů s původními americkými komunitami pomáhala Fannie navazovat na odkaz svého otce. Stejně jako její otec předala Fannie v roce 1898 rodinnou tradici svým třem synům. O necelý rok později bylo v provozu nové oddělení na úpravu vlny a začalo se obchodovat s prvními hotovými vlněnými výrobky, čímž byl položen základ společnosti Pendleton Woolen Mills. Tradice vlny a textilních inovací, kterou založil Thomas Kay a jeho rodina, je dnes základem všech výrobků společnosti Pendleton.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz