Pendleton Jacquard Blanket - Pilot Rock

Novinka
Neohodnoceno
Značka: Pendleton
12 000 Kč
Skladem

Tyto deky Pendleton mají velikost županu, kterou původní obyvatelé Ameriky upřednostňovali pro obřadní účely a zavinování jako roucho. Tyto přikrývky se dokonale hodí na manželskou postel a lze je použít jako závěs na zeď nebo jen tak na zachumlání na pohovku.

PILOT ROCK

V oregonských Západních Kaskádách se nad údolími Rogue a Shasta tyčí skála Pilot Rock. Původní obyvatelé oblasti, Takelma ("ti podél řeky"), ji nazývali Tan-ts'at-seniphtha neboli Kámen stojící nahoře. Šipky představují lososy plovoucí do sítí a koše přetékající žaludy a kameny, které Takelmům umožňovaly harmonický život podél řeky Rogue.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

82 % čisté panenské vlny/18 % bavlny. Čistí se v čistírně. Vyrobeno v USA. Rozměry: 64" x 80" (163 x 203 cm).

Tradice amerického řemesla, kterou před více než 100 lety založila jedna rodina.

V roce 1863 byla cesta po atlantickém pobřeží, překonání Panamského průlivu na oslu a plavba po pobřeží Pacifiku vyčerpávající čtyřměsíční cestou. Pro Thomase Kaye, mladého anglického tkalce, to však byl splněný sen. Byl to starý známý námořník, který se již před lety vydal přes Atlantik, aby pracoval v textilních továrnách na východním pobřeží. Se zdokonalenými dovednostmi se vydal do oblasti s ideálními podmínkami pro chov ovcí a produkci vlny. Místo s mírným počasím a dostatkem vody - nejnovější americký stát Oregon.

Kay pomáhal organizovat druhou oregonskou vlnařskou továrnu v Brownsville, kde dohlížel na tkalcovský provoz. Od založení první vlnařské továrny v Pendletonu v roce 1893 až po navázání obchodních kontaktů s původními americkými komunitami pomáhala Fannie navazovat na odkaz svého otce. Stejně jako její otec předala Fannie v roce 1898 rodinnou tradici svým třem synům. O necelý rok později bylo v provozu nové oddělení na úpravu vlny a začalo se obchodovat s prvními hotovými vlněnými výrobky, čímž byl položen základ společnosti Pendleton Woolen Mills. Tradice vlny a textilních inovací, kterou založil Thomas Kay a jeho rodina, je dnes základem všech výrobků společnosti Pendleton.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz