Motor Robe with carrier Rob Roy - Pendleton

Neohodnoceno
Značka: Pendleton
4 290 Kč
Skladem

Přikrývka z čisté panenské vlny je měkce napnutá a má ideální velikost, se kterou se můžete schoulit na pohovce nebo hodit do auta. Každá z nich je  tkaná v našich amerických mlýnech a je dodávána s pohodlným koženým nosičem. Tyto přikrývky, nazývané na počátku 20. století parníkové koberce, byly teplým a vítaným společníkem pro ty, kdo cestovali koňským povozem, vlakem nebo lodí. Jak říká kalifornský zákazník: "To pravé na piknik, stadion nebo jen tak kolem domu."

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • 52" x 66" 
  • 100% panenská vlna
  • Látka tkaná v našich amerických závodech
  • Suché čištění
  • Vyrobeno v USA

Tradice amerického řemesla, kterou před více než 100 lety založila jedna rodina.

V roce 1863 byla cesta po atlantickém pobřeží, překonání Panamského průlivu na oslu a plavba po pobřeží Pacifiku vyčerpávající čtyřměsíční cestou. Pro Thomase Kaye, mladého anglického tkalce, to však byl splněný sen. Byl to starý známý námořník, který se již před lety vydal přes Atlantik, aby pracoval v textilních továrnách na východním pobřeží. Se zdokonalenými dovednostmi se vydal do oblasti s ideálními podmínkami pro chov ovcí a produkci vlny. Místo s mírným počasím a dostatkem vody - nejnovější americký stát Oregon.

Kay pomáhal organizovat druhou oregonskou vlnařskou továrnu v Brownsville, kde dohlížel na tkalcovský provoz. Od založení první vlnařské továrny v Pendletonu v roce 1893 až po navázání obchodních kontaktů s původními americkými komunitami pomáhala Fannie navazovat na odkaz svého otce. Stejně jako její otec předala Fannie v roce 1898 rodinnou tradici svým třem synům. O necelý rok později bylo v provozu nové oddělení na úpravu vlny a začalo se obchodovat s prvními hotovými vlněnými výrobky, čímž byl položen základ společnosti Pendleton Woolen Mills. Tradice vlny a textilních inovací, kterou založil Thomas Kay a jeho rodina, je dnes základem všech výrobků společnosti Pendleton.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz