Pendleton Hooded Baby Towel - Harding Teal

Neohodnoceno
Značka: Pendleton
1 990 Kč –15 %
Pendleton Hooded Baby Towel - Harding Teal
1 990 Kč –15 % 1 690 Kč
Skladem

Měkké a příjemné objetí po koupeli z plyšové čisté bavlny v našem oblíbeném vzoru Harding.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

58cm x 122cm
100% bavlna
Praní v pračce
Dováženo z dovozu
Tyto ručníky jsou vyrobeny podle norem šetrných k životnímu prostředí a za bezpečných, sociálně odpovědných pracovních podmínek podle certifikátu OEKO-TEX®.

Tradice amerického řemesla, kterou před více než 100 lety založila jedna rodina.

V roce 1863 byla cesta po atlantickém pobřeží, překonání Panamského průlivu na oslu a plavba po pobřeží Pacifiku vyčerpávající čtyřměsíční cestou. Pro Thomase Kaye, mladého anglického tkalce, to však byl splněný sen. Byl to starý známý námořník, který se již před lety vydal přes Atlantik, aby pracoval v textilních továrnách na východním pobřeží. Se zdokonalenými dovednostmi se vydal do oblasti s ideálními podmínkami pro chov ovcí a produkci vlny. Místo s mírným počasím a dostatkem vody - nejnovější americký stát Oregon.

Kay pomáhal organizovat druhou oregonskou vlnařskou továrnu v Brownsville, kde dohlížel na tkalcovský provoz. Od založení první vlnařské továrny v Pendletonu v roce 1893 až po navázání obchodních kontaktů s původními americkými komunitami pomáhala Fannie navazovat na odkaz svého otce. Stejně jako její otec předala Fannie v roce 1898 rodinnou tradici svým třem synům. O necelý rok později bylo v provozu nové oddělení na úpravu vlny a začalo se obchodovat s prvními hotovými vlněnými výrobky, čímž byl položen základ společnosti Pendleton Woolen Mills. Tradice vlny a textilních inovací, kterou založil Thomas Kay a jeho rodina, je dnes základem všech výrobků společnosti Pendleton.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz