Sex Wax Quick Humps - Soft - Cool to mid warm

Neohodnoceno
Značka: Sex Wax
120 Kč
Skladem

3x soft - cool to mid warm 14-23 stupňů

Mr. Zog's Sex Wax® je speciálně vyvinutý vosk, který se používá k pokrytí paluby surfového prkna a zajišťuje trakci mezi nohama surfaře a surfovým prknem. Pro surfování se používají čtyři druhy vosku Mr. Zog's Sex Wax®: originální Sex Wax, Quick Humps, Really Tacky a Navel Wax (vosk na tělo prkna). Vosky se dodávají v sortimentu aromatických vůní a jsou k dispozici v různých složeních, aby se přizpůsobily různým teplotám vody.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

PROČ SE MU ŘÍKÁ SEX WAX?


Na začátku požádal Zog svého přítele a umělce Hanka Pitchera, aby navrhl etiketu pro nový surfový vosk. Hank se nevyhýbal kontroverzím a přišel s vizuálně zajímavým logem s názvem "Sex Wax". Hankovi se název líbil, protože zněl foneticky cool. Zogovi se líbilo, protože přitahovalo pozornost, bylo absurdní a skvěle parodovalo nepříliš rafinované pokusy Madison Avenue využít sex k prodeji produktu.

Pojmenování výrobku "Sex Wax" vedlo k několika veselým nedorozuměním, skvělým historkám a úžasným dopisům od spokojených, ale zmatených zákazníků. Jsou i tací, které název urazil a odmítli si výrobek koupit. Jsou i tací, kteří zakázali vystavování loga ve školách a rodinných zábavních parcích. A pak jsou tu ti, kteří si etiketu přečtou a usmívají se s vědomím, že svět potřebuje veškerý humor, který může dostat.

Na začátku 70. let minulého století Zog tvaroval prkna a provozoval malý surfařský obchod v kalifornské Goletě. Osud tomu chtěl, že v budově vedle Zogova obchodu pracoval chemik Nate Skinner. Zog a Nate se dali do řeči a rozhodli se, že díky Natovu vědeckému vzdělání a Zogově surfařské minulosti jsou ideální dvojicí pro vývoj jedinečného, vysoce výkonného vosku na surfová prkna.

Během následujícího roku Nate vytvořil a upravil různé prototypy vosků, které Zog testoval a vyhodnocoval v reálných podmínkách surfování. Nakonec dospěli k receptuře, která splňovala jejich specifikace.

Když byla první várka vosku Sex Wax připravena k prodeji, Zog naložil svůj pickup Ford a vyrazil na cestu za prodejem. Několik následujících dní zastavoval ve všech surfařských obchodech od Santa Cruz po San Diego a snažil se majitele zaujmout, aby si koupili bednu vosku. Zpočátku se mnoho prodejců zdráhalo naskladnit nový vosk s "sugestivní" etiketou a bez jakýchkoli zkušeností. Několik z nich však zaujal chytlavý název a rozhodli se ho vyzkoušet.

Továrna 2Od úst k ústům se chvála nového vosku pomalu šířila po celém kalifornském pobřeží a poptávka po výrobku neustále rostla. Obchody se smíšeným zbožím a surfařské obchody, které původně odmítaly Sex Wax prodávat, nyní volaly a žádaly o zařazení na seznam podniků, které Zog navštěvoval při svých měsíčních prodejních jízdách. Brzy chtěli surfaři z východního pobřeží, států Mexického zálivu, Havaje a Japonska, aby obchody a prodejny v jejich oblastech měly Zogův vosk na skladě, a během několika krátkých let se Sex Wax dostal na celosvětový trh.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz